ФилипиниПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Taslan, 5812, Dumarao, Capiz, Western Visayas (Region VI): 5812

5812

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Taslan, 5812, Dumarao, Capiz, Western Visayas (Region VI)
Град :Taslan
Регионот 3 :Dumarao
Регионот 2 :Capiz
Регионот 1 :Western Visayas (Region VI)
Земја :Филипини
Поштенски :5812

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :PH-CAP
ширина :11.23333
должина :122.63778
Временска Зона :Asia/Manila
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Taslan, 5812, Dumarao, Capiz, Western Visayas (Region VI) се наоѓа во Филипини. Нејзините поштенски код е 5812.

Другите се е достапен
Taslan, 5812, Dumarao, Capiz, Western Visayas (Region VI),5812 ©2014 Поштенски Пребарување