ФилипиниПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Ponghal, 3600, Lagawe, Ifugao, Cordillera Administrative Region (CAR): 3600

3600

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Ponghal, 3600, Lagawe, Ifugao, Cordillera Administrative Region (CAR)
Град :Ponghal
Регионот 3 :Lagawe
Регионот 2 :Ifugao
Регионот 1 :Cordillera Administrative Region (CAR)
Земја :Филипини
Поштенски :3600

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :PH-IFU
ширина :16.81667
должина :121.10000
Временска Зона :Asia/Manila
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Ponghal, 3600, Lagawe, Ifugao, Cordillera Administrative Region (CAR) се наоѓа во Филипини. Нејзините поштенски код е 3600.

Другите се е достапен
Ponghal, 3600, Lagawe, Ifugao, Cordillera Administrative Region (CAR),3600 ©2014 Поштенски Пребарување